| Kontakt | Španělský mastin | Výstavy | Registrace-vložení odkazu zdarma | TVORBA WWW STRAN

plemena psů podle abecedního pořádku:

A | B | C | Č | D | E | F | G | H |CH | I | J | K | L | M | N | O; | P | R | Ř | S | Š | T | U | V | W | X | Y | Z | Ž


B:

Andante Bandog Kennels je ronomovaná chovná stanica Amerických Bandogov na Slovensku. Jej prioritou je poskytnúť kompletný chovateľský a odborný servis širokej laickej ale aj kynologickej verejnosti, týkajúci sa chovu skutočného "Amerického Bandoga" a jeho hlavných funkcií v rámci obrany osôb a ochrany zvereného teritória.

Domácí chov,všichni naši pejsci jsou s námi doma jako součást rodiny.Odchováváme socializovaná štěňátka,snažíme se používat ruskou genetiku.

Chovatelská stanice psů - chov a odchov štěňátek barevného boloňského psíka  s láskou a vzornou péčí v rodině s dětmi. Snažíme se odchovávat zdravá a krásná štěňátka, hned jejich štěňečího věku u nich výchovou vytváříme správné návyky, aby se později mohla bez problémů včlenit do nové rodiny. Budoucím majitelům pomáháme a jsme vždy po ruce.

Chovatelská stanice boloňských psíků "od Krásné řeky" nabízí kvalitní štěňátka bílých i barevných boloňských psíků.

Naše chovatelská stanice se zabývá odchovem štěňátek nejen na výstavy ,ale i na ,,mazlení,,tohoto nového malého společenského psíka.

Chovu se věnujeme od roku 1997, jsme malá chovatelská stanice rodinného typu, pejskům je věnována celodenní péče  a budeme rádi když se přijedete na naše pejsky podívat. Nabízíme krytí kvalitními výstavně prověřenými psi

Nové atraktivní , ale zatím FCI neuznané plemeno společenských psíků.

První vrh barzojů v naší chovat.stanici,po třech letech opět vrh na Slovensku.Perspektivní štěňata pro chov i výstavy.

Chovatelská stanice ruských chrtů v podhůří Beskyd

Ponuka šteniat, krycích psov, zaujímavé informácie, výsledky z výstav i športových podujatí...

Jedenáctiletá historie chovu plemene Basenji.V souč. době nabízíme čevená a žíhaná štěňata - pejsky!

Zabýváme se chovem basenji už od roku 1997.Rádi vás u nás uvítáme a dodáme spoustu rad.

Importovaní psi , chovné feny , štěňátka.

20 let praxe v chovu bassetů. Autorka knihy o plemeni. Aktuálně v dubnu 2010 k odběru štěňátka - tříbarevní psíci. Oba rodiče k vidění na naší www.

Prezentace chovaelské stanice Basset Hound, stovky fotografií, bassetí hry, sbírka bassetích odkazů z celého světa ...

Kennel DOMINIK - basseti a labradoři. Prezentace známé chovatelské stanice s dlouholetou tradicí chovu. Obsáhlá fotogalerie, importy psů, úspěchy na výstavách i v chovu a mnoho dalších informací.

 

Chovatelská stanice Bassethoundů,přehlet chovných jedinců,nabídka štěňátek a kvalitních krycích psů.

Chovatelská stanice představuje chovné jedince, šampiony, aktuální štěňata

Chovatelská stanice psů plemene Basset Hound. Na svých stránkách představujeme chovné feny, aktuální nabídku štěňat, fotogalerii a další zajímavosti.

hovatelská stanice QUEEN´ S HERMELÍN představuje na svých stránkách chovné psy, feny, aktuální nabídku štěňat, fotogalerii našich šampionů a další zajímavosti z naší chovatelské stanice ,

Chovatelská stanice plemene basset hound v Příbrami.

chovatelská stanice basset houndů zaměřená na povahu,zdraví a exteriér.

Představuji Vám chovné bassetí psy,výstavy a úspěchy na zkouškách.

Stránky plemene basset hound - kluků Cyrila a Navara.

Chov, výcvik, hlídání bíglíků v Mokrých Lazcích u Opavy. Celoroční nabídka štěňat u nás doma, nebo po našich psech a jejich kamarádech.

 

Klademe důraz na špičkový exteriér, pevné zdraví a sladké vymazlené povahy - tolik typické pro Beagly.

CHS bíglů - chováme pro radost a z lásky ke psům,

Chovatelská stanice bíglů Foxy Dreamer - klademe důraz nejen na exteriér, ale hlavně na zdraví a povahu odchovaných štěňátek. Naše fenky jsou sportovně vedené - naším hobby je sport zvaný agility. Rádi poradíme s výchovou a výcvikem i s přípravou na výstavy. Koncem července 2009 k odběru 6 štěňátek (zbarvení tricolor, tan/white, red/white a harepied).

Chov a propagace plemene beagle, poradna a výcvik.

Chovatelská stanice plemene beagle z Orlických hor.

Nabízím ke krytí chovného psa plemene beagle. Jedná se o aktivního a temperamentního psa přátelské povahy. Výstavní úspěchy: Český šampion, BOB, 2x CACIB, 6x CAC, 2x res. CAC, 6x V1.

ŠTĚŇÁTKA, KRYCÍ PSI, VÝSTAVY, LOV, CANISTERAPIE

Jsme malá chovatelská stanice,kde bíglíci jsou především naši rodinní miláčci. Nemíváme víc jak jeden vrh za rok a štěňátkům se pak věnujeme s maximální péčí.Naším cílem je chovat především zdravé,povahově vyrovnané bíglíčky s vynikajícím exteriérem.

Kvalitní odchovy štěňat a kvalitní psy na krytí Vám nabízejí chovatelské stanice Rapa-Nui a Z Vrbové Lhoty.

Jsme menší chov. stanice, ve které najdete nejen plemeno bígla, ale i alpského brakýře. Naši psi mají lovecké zkoušky, získali mnoho výstavních titulů a ocenění i v zahraničí, kdy nejcenější z nich je Světový vítěz. Snažíme se o kvalitní chov a proto jsme importovali některé naše psy pro oživení chovu, např. z Austrálie, Holandska a Polska.  Záleží nám na tom, aby naši psi a naše odchovy byli zdraví a odpovídali plemennému standardu. Nejdůležitější ale pro nás je, aby naši psi  měli šťastný a spokojený život a abychom našli pro naše štěňátka milující rodiny, které jim dopřejí dostatek lásky a péče.

Chovatelská stanice bíglů z jižních Čech, nabídka štěňat, krytí, hlídání psů, chovatelský servis.

Bígly chováme již 20 let,snažíme se o chov zdravých,krásných a milých bíglů.

CHOVATELSKÁ STANICE BÍGLŮ. KVALITNÍ ŠTĚŇÁTKA Z DOMÁCÍHO ODCHOVU !!

malá chovatelská stanice z okolí Javořice

Stránky dvou bíglích rošťáků,fotečky,nabídka štěňat.

chovatelská stanice z jihu Čech s více než desetiletou tradicí

Malá chov. stanica založená v r. 1984, zameraná na kvalitných a zdravých výstavných jedincov, ale aj domácich miláčikov s bezvadným charakterom a vysokou inteligenciou.

Malá chovatelska stanica zameraná na chov beardetiek s typickou temperamentnou a priatelskou povahou, s predpokladmi krasneho exterieru. Vhodne aj na agility popripade pasenie, ale hlavne ako prijemny spolocnik.

Malá chovatelská stanice ve středních čechách.

Jsme rodinná chovatelská stanice, která se zabývá chovem Bearded collií, jejich vystavováním a hlavně se zabýváme sportem zvaný agility.Štěňátka jsou odchovávána doma a při příznivém počasí chodíme i ven. Zvykáme je na různé zvuky a protože máme větší různorodou smečku, tak jsou zvyklá na psy. Před odchodem do nového domova jim nandaváme oboječky, zvykáme na česání a samozřejmostí je i malá výbavička s radami, jak se štěňátkům věnovat. Vítáme trvalý kontakt s novými majiteli.

Jsme malá rodinná chovatelská stanice z Prahy, která se zaměřuje na chov bearded kolií vhodných k výstavám, výcviku, dalšímu chovu, ale i do rodin jako společník. Záleží nám na kvalitě ne na kvantitě

Malá chovatelská stanice založená na odchovech světoznámé chov.stanice FIRSTPRIZEBEARS. Naše beardedky jsou naše hobby a totálně si nás svou veselou, zčásti přemýšlivou a zčásti ztřeštěnou povahou zcela získali.

 

Atraktivní plemeno na sport i jako společník, velmi socializovaní. S kompletní výbavou, do dobrých rukou.

Malá chovatelská stanice ve středočeském kraji, která se zabývá chovem bearded colií teprve pár let. Máme dva psi tohoto plemene, osmiletého Ch.Filippa z Vilete Bohemia a tříletou JCh.Aschlee Bella di Notte, která v polovině října čeká svá první štěňátka. Bude to náš první vrh a moc se na něj těšíme :-)

Bearded collie (Chovatelská stanice Knedlhans Family)

Jsme chovatelskou stanicí z malé vesničky ve Středních Čechách. Pro první Bearded collii Amynku jsme si museli v covidové době dojet až do Itálie. To byl rok 2020 a my od prvního okamžiku věděli, že rasa Bearded collie je pro nás tou pravou a jedinou. Tolik radosti, zábavy, energie a hlavně lásky nám s nimi přišlo do života. Jsme za to vděční a radujeme se z každého společného dne. Máme štěňátka, k odběru v květnu 2024.

Bearded collie nás chytili za srdce svojou vždy veselou povahou a elegantným vzhľadom.

Zabýváme se chovem, výcvikem plemene Beauceron,

CHS beauceronů , nabízí štěńata, rodiče oba šampioni,předpoklad pracovních a exterierových úspěchů.

Chovatelská stanice z Dorky - chovné feny, psi, štěňátka.

Beaucerony chováme již 13 let a máme odchováno 10 vrhů.Naše chovatelská stanice odchovala výborné pracovní psy-4 psi mají složenou zkoušku IPO3,klubové šampiony práce i krásy.

Stránky Frama, jeho výstavní i ostatních úspěchů, jeho potomci i další podrobnosti.

Chovatelská stanice bedlington terierů, psi přátelské a milé povahy se sportovním duchem, testováni na mědnou toxikózu,štěňata vyrůstají v rodinném prostředí, dobře socializovaná a zvyklá na děti,

Chovatelská stanice,prodej štěňátek,krycí pes,poradenství,úprava srsti.

Chovat.stanice založena v r.1982.S chovem grifonků začínám,hlavně pro jejich úžasnou povahu a vitalitu.Současně jsem již 9 let chovatelkou mopsů a feny boxera.Naší snahou je domácí odchov zdravých štěňátek,odpovídajících standartu a hledání hodných páníčků,kteří jim jsou schopni zajistit šťasný domov.

Krása a elegance dlouhosrstých belgických ovčáků na stránkách naší ch. st., která se tomuto plemeni věnuje od roku 1988!

Naším cílem je chov zdravých, povahově vyrovnaných a krásných Belgických ovčáků.

Chovám belgické ovčáky groenendaely a tervuereny s výstavními ale i pracovními předpoklady. Za dobu chovu jsem odchovala 2 Interšampiony , mnoho českých a klubových šampionů . Všichni tito jedinci měli i složené zkoušky z výkonu . V chovu kladu důraz na zdraví , povahy a exteriér .

Nádherný pes s úžasnou povahou, báječný rodinný pes a společník pro každou situaci. .

Chovatelská stanice zameřená na chov RTW a BOM. Nyní očekáváme první krytí feny Uxa Malidaj špičkovým KNPV psem Arrack´s Home Kamatz

Chovem pracovních malinoisů se zabývám více jak 12 let. Psi z mého chovu slouží u Policie ČR a dalších ozbrojených složkách. Mimo to reprezentují Českou republiku na světových vrcholových sportovních kynologických akcích.

Chtěla bych svého psa nabídnout na krytí. Má zkoušky IPO 3, SchH 3, je účastníkem MRBO 2001, kde byl nejlepším obranářem. Byl na čtyřech závodech dle IPO 3 a SchH 3 vždy se umístil na třetím místě. Vyniká chuťí do práce, razantními obranami a výborným čichem. Tyto vlastnosti zatím předal i svým potomkům.

Výcvik,chov a mnoho dalšího.Aktuální nabídka štěňat: otec: A´Cartouche Magbet King,IPO1,mondioring II,2.místo na mistrovství světa mondioring matka: Ambra Baillou, ZM,ZVV1 obě zkoušky na VD (o:Klemm v. Roten Falken,mistr německa,světa,FCI).

ZDRAVÍ + POVAHY + PRACOVITOST + KRÁSA = má představa ideálního malinoise

Zabýváme se především výchovou a výcvikem psů všech plemen.

Chov. stanice zabývající se chovem belg. ovčáka malinois. Chovné feny, krycí psi, štěňata, výcvik

Štěňata z pracovně vedeného chovu - PRO VÝCVIK!

chovu pro oživení chovu v ČR z našich odchovů vzniklo pár Šampionů.Chovem psů se zabýváme od roku 1986.

Informace o plemeni, chovné feně, štěňatech, odchovech.

Chov pracovnej línie BO Malinois,

 

Jsme malá chovtelská stanice . Naši pejsci jsou členové celé rodiny.Věnujeme se hlavně sportování s pejsky. Štěňátka míváme vždy po třech čtyřech letech a plně se jim věnujeme odchováváme je v rodině. Krytí plánujeme hodně do předu a dbáme na zdraví, kvalitní exteriér, kontaktnií a milou povahu a také pracovní upotřebitelnost.
I přesto, že máme odchováno jen pár vrhů jsou naše odchovy velice úspěšné i na mezinárdních akcích.

nové stránky naší ch. st., mnoho fotek, rodokmeny, aktuální nabídka štěňátek. Chovu tohoto elegantního všestranného plemene se věnujeme od roku 1988.

Rodinná ch.s. plemene Belgický ovčák - Tervueren v barvě fauve i gris,

Zaměřujem se na výcvik Belgického ovčáka- Tervueren

Chovatelská stanice plemene belgický ovčák tervueren a francouzský buldoček.

  • Bernardýn (Chovatelská stanice Z HORNÍ BEROUNKY)
 

CHS sa zaoberá chovom bernardýnov od r. 1999. Chov je založený importovanými jedincami zo Švédska a Maďarska zo svetoznámych chovatel. staníc

Zabýváme se chovem německých ovčáků a bernardýnů.

Bernardýn (Chovatelská stanice z Dobruské stáje)

Štěňátka k odběru v listopadu 2021

Chovatelská stanice s významnými výstavními úspěchy (Světová výstava Poznaň 2006: titul Světového vítěze získal náš pes i naše fena).

Prezentace chovatelské stanice.

Naše chovatelská stanice se zabývá chovem plemene:bernský honič a italksý ohař. Obě plemena jsou velice oddáni svému pánovi, neagresivní a milují volný pohyb v přírodě. Jsou schopni žít kdekoli, kde budou ve stálém kontaktu s pánečkem.

Jsme malá chovatelská stanice málopočetného plemene švýcarský - bernský honič. Věnujeme se výstavám, agility i myslivosti. Více na našich stránkách.

Chov bernských honičů po výstavně i pracovně úspěšné feně. Fena je aktivně lovecky využívána při naháňkách zejména na zvěř černou.

Informace o plemeni, fotogalerie, odkazy na další stránky o BSP

naše chvná stanice je zaměřená na chov bernských salašnických psů,našim chovatelským záměrem je chov exterierově pěkných ale hlavně zadravých štěňat.

Bernský salašnický pes (Chovatelská stanice Bohemia Hagrid)

Chovatelská stanice plemene bernský salašnický pes založená roku 2009.

Zabýváme se chovem a záchranářským výcvikem bernských salašnických psů,

Chovatelská stanice s dlouholetou tradicí (chováme od roku 1994) Czech Rea nabízí perspektivní štěňátka, již pouze fenky po výborných rodičích. Matka Gaila Czech Rea (HD-A,ED-0) je Multichampion, Interchampion, Champion ČR, SR a dalších zemí. Je pracovně vedena - zkouška ze sportovní kynologie, canisterapie. Dlouhověká linie. Otec Lad´s Trubadur je švédský pes,nově importován do naší CHS, nepříbuzná linie na český chov, jde o první krytí tohoto psa ve střední Evropě. Oba rodiče mají vyrovnané povahy, perfektní exteriér. Štěňátka vyrůstají v rodinném prostředí, zvyklé na děti, psy, návštěvy. U nás k vidění nejen oba rodiče štěňat, ale i jejich babička (9 let).Štěňátka mají předpoklady vyrovnané povahy, silné kostry, k výstavám i k chovu. Nezávazná návštěva vítana. Chovatelský servis, kupní smlouva, štěňěcí balíček samozřejmostí. Štěňátka budou k odběru od 10.prosince 2010 (možno i na vánoce)

Dlouholetá chs bsp.Všem zájemcům o štěně ráda zodpovím všechny vaše dotazy.Hlavním záměrem našich odchovů je odchovávat zdravé jedince.

Představujeme Vám naše odchovy berňáčků.

Stránky o chovatelské stanici bernských salašnických psů v Praze, fence Bernys Queen Elsa a jejích štěňátkách.

Naše CHS se věnuje canisterapii a sportovní kynologii. Cílem našeho chovu není pouze exteriér, ale i zdraví a dlouhověkost..

Chovná fena Český junioršampion Connie z Mladé vinice, výstavní úspěchy, fotogalerie, štěňata vrh A atd.

Jsme malá chovatelská stanice, která začátkem Jara 2011 plánuje první štěňátka po naší feně Barušce Codeli Girls. V chovu budmee přihlížet hlavně na zdraví, pěkný exteriér a typickou povahu plemene.

Naše fena je Babe Atila Trojan z Lomné

Mladá chovatelská stanice berňáčků.

CH. Candy Berfan, Ornela Benco, Darcy z Ochoze - nabídka štěňat, nadstandartní chovatelský servis, množství fotek ze života berňáků, zajímavé odkazy

Ch.st. bernských sal. psů. V každém vrhu zahraniční krevní linie. Přísně hlídané zdraví a chov. Odchov štěňátek v rodině. Naši psi mají výcvik a zkoušky.

CHS Polepské údolí - Bernský salašnický pes, info, aktuality, nabídka štěňat, kontakt

Chovatelská stanice Bernských salašnických psů a Entlebušského salašnického psa

Z velké lásky ke psům, zvláště k beňákům vznikla i chovatelská stanice a tyto stránky, které jsou něco mezi webem a blogem.

Jsme chov. stanice rodinného typu. Cílem je chovat zdravé, pěkné psy. Majitelé našich odchovů jsou pro nás důležití i po dběru štěňat- Zajímá nás, jak se naše " štěňátka " mají i nadále. Rádi pomůžeme poradíme.

Bernáčka jsme si pořídily pro jeho milou a přátelskou povahu ....

Zakladatelkou naší stanice je naše milovaná chovná fenka Cornelie Dolmar z Alkazaru, skvělé přátelské a vyrovnané povahy, je typickým představitelem tohoto úžasného plemene, měla 4 vrhy, z prvního vrhu jsme si nechali psa Adama Trojana z Lomné, je chovný DKK i DLK 0/0 je otcem 7 krásných potomků. Naším záměrem je produkovat jedince nejen pěkného exteriéru, ale hlavně zdravé, aby se dožívali vysokého věku, výstavní úspěchy nás potěší, ale nejsou naší prioritou.

Chovatelská stanice bernských salašnických psů na samotě u Zlína s dlouholetou tradicí a s úspěšným odchovem štěňat

Chovná stanice ze severu Moravy, zabývající se chovem bernských salašnických psů

Naši psi,odchov štěnat.Rady a porady ohledně tohoto plemene.

Pes,který je velmi inteligentní a každý kdo ho jednou pozná,tak už jiného psa chtít nebude.

Chováme pudlíky a benské salašnické psy. Věnujeme se výcviku, výstavám, tahání vozíků.

Novinky,štěňátka,informace o našich pejskách,

Jsme chovatelská stanice rodinného typu. Vlastníme 2 nádherné a zdravé feny, v roce 2014 plánujeme první krytí. Naše feny jsou Bonny Tichý Dvůr a Amina z Kozlovského statku.

Mám chovatelskou stanici Bernských salašnických psů- 2 chovné fenky, starší se letos dožila 10 let.

Osobní stránky bernského salašnického psa Astora Polepské údolí. Informace o plemenu, aktuality, fotogalerie, zajímavé tipy a odkazy.

Stránky našeho berňáka El Cida z Ochoze ("Sida")a jeho život

Osobní stránky Jima z Akátové aleje, fotogalerie,jeho psí přátelé, povídání.

Odchov štěňat golden retrieverů, bernských salašnických psů, čivavy, britských koček, chovatelská poradna, krytí.

Stránky věnované fence BSP! Galerie, zajímavosti, štěňata.

Bišonek je mimořádně inteligentní, veselý, hravý, temperamentní psík. Vyrovnaný, nebojácný, přátelský. Má potřebu být se svými páníčky a dokazovat jim svou lásku a oddanost. Exteriérem jsou to bílí plyšáčci s černýma živýma očkama, černým čumáčkem a černou hubičkou.

chováme pro radost. Štěňatům z naší chovatelské stanice poskytujeme veškerou úpravu pejska - především střihové úpravy jak na vystavu, tak na doma

Malá stanice, odchov v bytě. Máme plemeno bišonek a boloňský psík. Pejsci jsou naše veliké potěšení a radost. Štěňátka od nás jsou zvyklá na člověka a jeho laskavou ruku.

chov plemena bichon frise, kryci pes Honey Tao

Chovu bichonků se věnujeme již 13 let a naše dovezená fenečka z Německa byla druhá chovná fenka v republice

Sněhově bílí psíčci s vyzáží aristokrata, ale temperamentem dostihových koní. To je stručná charakteristika plemene společenských psů.

chovem bišonků se zabýváme již deset let, v současné době máme dvě fenky, více si přečtěte na našich stránkách

18 let zkušeností s chovem Bišonků, 3 štěňata k odběru v lednu 2012

Chovná stanice bišonků frisé, poradenství, nabídka štěňat.

Chov plemene BŠO od r. 1995,zaměřený na zdraví a kvalitu, založený na zkušenostech. Naše štěňátka jsou určena pro široké spektrum zájemců, k výcviku, výstavám, chovu, jako společníci do rodiny. 

Štěnátka, informace, zajímavosti, rady, prostě všechno o bílých ovčácích.

Chovná stanice na západě Čech, chovná fena Aciona Ceana od Knapovského potoka

Chovná fena Tara Chelsey Donnevara - výstavy, sportovní kynologie.

Moravská chovatelská stanice AKBO. Rodinné, rekreační i sportovní využití a popularizace tohoto plemene.

Web Lobo, stránky nejen o bílých ovčácích, diskuse, ...

Chovatelská stanice úžasných bílých ovčáků, miláčků, kamarádů i ochránců v jednom!

Bílé švýcarské ovčáky (dříve am. - kan. bílé ovčáky) chováme od roku 1993. Odchováváme štěňátka krátkosrstá i dlouhosrstá. Zakládáme si na rodinném odchovu v příjemném prostředí, klademe důraz na správný vývoj povahy. Chováme štěňata pro široké spektrum zájemců. Jsou vhodná pro chov, výstavy, výcvik, do rodiny k dětem nebo jen pro radost

Zabýváme se chovem plemene bílý švýcarský ovčák a šiperka již po mnoho let. Věnujeme se také agility, sportovní kynologii a výstavám (máme dokonce světového vítěze). Na našich stránkách najdete chovné psi, feny, nabídku štěňat, informace o plemeni, ... :-)

Chovatelská stanice BÍLÉHO ŠVÝCARSKÉHO OVČÁKA a ČESKOSLOVENSKÉHO VLČÁKA. Celoročně štěňátka k zadání.

BLOODHOUND CLUB CZ pořádá: 11. klubovou výstavu Bloodhound clubu CZ neděle 28. května 2006  - Kolesa u Kladrub n. L. v areálu penzionu Kolesa. Rozhodčí: paní Hana Ahrens (A)

Na našich stránkách najdete informace nejen o pl. BLOODHOUND, ale i o našich fenách a jejich odchovech. Naší snahou je chov zdravých a exteriérově líbivých jedinců odpovídajících standardu plemene. Najdete u nás především výborné společníky pro volný čas, výstavy, nebo práci na stopě.

Naše CHS Lost illusions se nachází na Praze-západ. Bloodhoundy chováme od r. 2011. Štěňátka jsou odchována v rodinném prostředí.

Chovatelská stanice zabývající se chovem plemene BLOODHOUND. Naším cílem je chov kvalitních a zdravých představitelů tohoto plemene. Naši psi mají výbornou povahu a jsou šampióny mnohy zemí.

zde najdete další plemena od písmene B: